Home / Featured / “ආණ්ඩුව භික්ෂුවට අත තිබ්බා …ඒ පාපයෙන් ගැළවෙන්න ආණ්ඩුවට නොහැකියි …”මහා සංඝරත්නය කම්පා වෙති !

“ආණ්ඩුව භික්ෂුවට අත තිබ්බා …ඒ පාපයෙන් ගැළවෙන්න ආණ්ඩුවට නොහැකියි …”මහා සංඝරත්නය කම්පා වෙති !

පසුගියදා හම්බන්තොට පැවති විරෝධතාවයේදී , භික්ෂුන් වහන්සේලාටත් පහර දෙමින් කටයුතු කල ආණ්ඩුවේ ගමන් මග පිළිකුල් සහගත බව , පූජ්‍ය මුරුත්තෙට්ටුවේ ආනන්ද හිමි පවසයි .ඊයේ (08) පැවති ප්‍රවෘත්ති සාකච්ඡාවකට එක් වෙමින් උන්වහන්සේ මේ බව කියා සිටියා.

භික්ෂුන් වහන්සේලාගේ ලේ සෙලවූ ආණ්ඩුවකට මෙතෙක් කාලයක් පූරාවටම සෙතක් සිදු නොවුණ බවද උන්වහන්සේ දිගින් දිගටම කියා සිටියා . විරෝධතාවයේ නියැලෙන පිරිසට කදුළු ගෑස් ,ජල ප්‍රහාර එල්ල කිරීම යහපාලනයට පට හැනි බවත් , යහපාලනය සාධාරණ ලෙස ගෙන යා යුතු බවයි උන්වහන්සේ වැඩිදුරටත් කියා සිටියේ.

වත්මන් ආණ්ඩුවට මේ රට සාධාරණ ලෙස ඉදිරියට ගෙන යා නොහැකි නම් ඒ සදහා මුදල් අවශ්‍ය වන්නේ නම් ගෙයින් ගෙට පිණ්ඩපාතය වඩිමින් මුදල් සොයා දෙන්නට භික්ෂූන් වහන්සේලා සූදානම් බවද උන්වහන්සේ පැවසුවා . ජිවිත පරිත්‍යාග කොට , රට සුරකින්න මේ මොහොතේ පිරිසක් සූදානම් බවද උන්වහන්සේ වැඩිදුරටත් කියා සිටියා .

Check Also

විශේෂ කණ්ඩායම් වෙනුවෙන් අධිකරණ පිහිටුවීමටන් නීතියෙන් ඉඩ නෑ – නීතිපති දෙපාර්තමේන්තුවට අපහාස කිරීම වැරදියි

පසුගිය රජයේ සිටි ඇතැම් පුද්ගලයන් විසින් සිදුකළේ යැයි කියන වැරැදිවලට අදාළ නඩු විභාග කිරීම සඳහා ...