නව වසරේ පළමු පාර්ලිමේන්තුවම යුධ පිටියක් වෙයි …සභාවම විසුරුවා හැරේ !

1

හම්බන්තොට මාගම්පුර වරාය චීන සමාගමකට පැවරීමට පවතින සූදානම සහ කර්මාන්ත ඉදිකිරීමට , ඉඩම් පවරා ගැනීම සම්බන්ධයෙන් අද (09) පාර්ලිමේන්තුව තුළ දැඩි උණුසුම්කාරි තත්වයක් ඇති වූවා. ඒ ඒකාබද්ධ විපක්ෂය විසින් හම්බන්තොට වරාය විකිණීමට එරෙහිව විරෝධතාවයේ නියැළුණු , විරෝධතාකරුවන්ට රජය විසින් ප්‍රහාර එල්ල කිරීම සම්බන්ධයෙන් සිදු කල ප්‍රකාශයක් සමගින් .ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රි දිනේෂ් ගුණවර්ධන ස්ථාවර නියෝග 23-2 යටතේ හම්බන්තොට විරෝධතාවයට එල්ලවූ ප්‍රහාරය සම්බන්ධයෙන් , ප්‍රශ්න කර සිටියා.

ඒ සදහා පිළිතුරු ලබා දුන්නේ අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහයි . එහිදි අදහස් දක්වමින් අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ පැවසුවේ , ඒ සම්බන්ධයෙන් විරෝධතාවයක් පවතින්නේ නම් , හිටපු ජනාධිපති පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රි මහින්ද රාජපක්ෂගේ අත්සනින් යුතුව , යෝජනාවක් පාර්ලිමේන්තුවට ඉදිරිපත් කල යුතු බවයි .

කෙසේ වෙතත් අදාළ සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් ආණ්ඩු පක්ෂය සහ ඒකාබද්ධ විපක්ෂය අතර ඇති වූයේ ,දැඩි උණුසුම් තත්වයක් .අද උදෑසන පාර්ලිමේන්තුව රැස්වූ අතර පසුව එය පැයකට පමණ සීමාවී , ලබන 24 වනදා දක්වා කල් තැබුණා .