අපිට පළාත් පාලන ඡන්දය දියව් …නැතිනම් ගෙදර පලයව් …මැතිවරණයෙන් ආණ්ඩුව කුජීත වන බව සක් සුදක්සේ පැහැදිලියි … ආණ්ඩුවේ හොම්බ බිම අතුලන්න ඕනෑ රනිල්ගේ ආණ්ඩුව කම්බස් කරනවා

0

ඉදිරි මැතිවරණය හරහා රනිල්ගේ ආණ්ඩුව කම්බස් වන බවත් , ඒ බව දන්නා නිසාම ආණ්ඩුව මැතිවරණය කල් දමමින් කටයුතු කරන බව ,ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රි වාසුදේව නානායක්කාර මහතා පවසනවා .ජන හමුවකට එක් වෙමින් ඔහු මේ බව කියා සිටියා .

එහිදි වැඩිදුරටත් අදහස් දැක්වූ මන්ත්‍රිවරයා ,

අපි දැන් කරන්න ඕන මේ ආණ්ඩුවේ හොම්බ බිම අතුල්ලන එක. මේ ආණ්ඩුවට අපි පැහැදිලිව කියලා තියෙනවා අපිට පළාත් පාලන ඡන්දය දියව් නැතිනම් ගෙදර පලයව් කියලා.දැන් ඒ සදහා අපි උද්ඝෝෂණ ක්‍රියාවලියක් ආරම්භ කරනවා.ඒ උද්ඝෝෂණ ක්‍රියාවලියත් සමග ආණ්ඩුව ගෙදර යවන ජනතා බලවේගය පාරට ගේනවා .

බැරිවෙලාවත් අපිට ඡන්දය ලැබුණොත් අපි ඡන්දයට යනවා.මේ තියන විරෝධතා ව්‍යාපාරයත් එක්කලා අපිට ඡන්දය ලැබෙනවා .මේ තියන ජනතා බලවේගයත් එක්ක පළාත් පාලන ඡන්දය අපි ලබා ගන්න බව අපි කියනවා .

පළාත් පාලන ඡන්දය ආවට පස්සේ කරන වැඩේ රටම දන්නවා.මේ ආණ්ඩුවේ සියළුම නියෝජිතයින් කුජීත පරාජයකට පත් කරලා , රටේ ජයග්‍රහණයේ ධජය නැවත ඔසවනවා. මේ ආණ්ඩුව දරුණු පරාජයකට පත්වෙනවාත් එක්කම ආණ්ඩුව ඇතුලෙන්ම පරීක්ෂණයක් සිදු කෙරෙනවා ,මේ ආණ්ඩුව පරාජය වුණේ ඇයි කියලා. ඒ පරීක්ෂණය කෙළවර වෙන්නේ ආණ්ඩුව ඇතුලතින්ම කඩා ගෙන වැටිලා . මහින්ද පාවඩයෙන් කැදවාගෙන යන අනාගතය වැඩි ඈතක නෙමේ .පළාත් පාලන ඡන්දයෙන් ඒක කරන්න පුළුවන්.

ජනතා විමුක්ති පෙරමුණටත් ඡන්දයක් එන එක හරි අමාරුයි .මොකද මේ රටේ මිනිස්සු දන්නවා ඒ අය මේ ආන්ඩුව එක්ක මගුල් කාපු හැටි . ඉතින් එක එක උප්පරවැට්ටි දාලා , ඡන්දය කල් දමන්න ඒ අයත් හදනවා . මේ උද්ඝෝෂණ ව්‍යාපාරය එක්ක ආණ්ඩුව තනි වෙනවා.මේ රනිල්ගේ ආණ්ඩුව කම්බස් කරන ගමනකට අපි යනවා .”