දේශපාලකයෝ මහජන දේපල හොරකම් කළා කියලා හිරේ ගියේ නෑ….විප්ලවයකට අවශ්‍ය ගර්භාෂයක් තමයි මේ මෝරලා තියෙන්නේ

1

ඊයේ (02) මාතර උයන්වත්ත ක්‍රීඩාංගණයේ පැවැති ජනතා විමුක්ති පෙරමුණේ ‘ගමට දිරියක් – රටට බලයක්’ දිරිය පුරවැසි සමිති දිස්‍ත්‍රික් සමුළු මාලාවේ තවත් සමුළුවක් අමතමින් අනුර කුමාර දිසානායක කල ප්‍රකාශය.

” දැන් මේ පාලකයෝ අපේ රටට කියන්න ඕන කෝටි දසලක්ගෂ ගණනක් මේ රට ණය කළා කෝ ඒ හදපු වත්කම් කියලා. ඒ නය අලින් තමයි සජින් වාස්ගේ බැංකු ගිණුම හැදුවේ. ඒ ණය වලින් තමයි බැසිල් රාජපක්ෂලා බ්‍රවුන්සිල් වල ඉඩම් ගන්නේ. ඇමරිකාවේ ගෙවල් ගන්නේ. මල්වානේ අක්කර 18 ඉඩමක් අරගෙන මාලිගාවක් වගේ ගෙවල් හදලා තියෙන්නේ. ඒ නය වලින් තමයි රවී කරුණානායක ගෙවල් ගන්නේ. නාමල් රාජපක්ෂලා හෙලෝකෝප්ස් සමාගම් ගන්නේ. ඒ දූෂිත වලල්ලේ හැරිසන් ඉන්නවා. ඒ දූෂිත වලල්ලේ කිරිඇල්ල ඉන්නවා. එස් බී දිසානායක ඉන්නවා. ඩිලාන් පෙරේරා ඉන්නවා, ලක්ෂමණ් යාපාලා ඉන්නවා. මේ දූෂිත වලල්ලේ නීතිය පසිදලන අයත් ඉන්නවා. ඒ නිසා තමයි අගෝස්තු මාසේ නඩු අරගෙන මාර්තු මාසයේ 06 වෙනිදාට නඩු කල් යන්නේ. දේශපාලකයෝ මහජන දේපල හොරකම් කළා කියලා හිරේ ගියේ නෑ. ඒ කියන්නේ මහජන දේපල හොරකම් කරලා නැද්ද? දඩුවම් ලබා දිය හැක්කේ දූෂණයයට ලක් වෙච්ච අයට පමණයි. ඒ ජනතා විමුක්ති පෙරමුණට විතරයි. මේ තියෙන්නේ විප්ලවයකට අවශ්‍ය ගර්භාෂයක් තමයි මේ මෝරලා තියෙන්නේ,”

1 COMMENT

  1. ලපයෝ උඹ කෝටි ගනනකට අයර්ලන්තෙ ගේ ගත්තෙ යූඑන්පියෙන් ලැබුන ජරා සල්ලි වලින් නෙවෙය්ද කියාපන්

Comments are closed.