දෙමළ සංධානයට තව දුරටත් විපක්ෂයේ ඉඩක් නෑ

126

දෙමළ සංධානය අනිවාරයෙන්ම ආණ්ඩුවේ පාරශවකරුවෙක්.  ඒ නිසා තව දුරටත් දෙමළ සංධානයට විපක්ෂයේ වාඩි වී විපක්ෂයට වෙන් කරන විවාද කාලය කමිටු නියෝජන ලබා දෙන්න පුළුවන් කමක් නැති බව පිිවිතුරු හෙළ උරුම නායක නීතිඥ උදය ගම්මන්පිල පවසනවා.

“දෙමළ සංධානයේ නායක සම්බන්දන් මහතා විපක්ෂ නායක ධූරය දැරූ සමයේ ලෝක වාරතා ගණනාවක් පිහිටෙව්වා. ආණ්ඩුවේ අයවැයකට කිසිම සංශෝධනයක් ඉදිරිපත් නොකර කොන්දේසි විරහිතව එයට සහය දැක්වූ ලෝක ඉතිහාසයේ ප්‍රථම විපක්ෂ නායකවරයා සම්බන්දන්.එතුමා ඒ හපන්කම වරක් දෙවරක් නොවේ හතර වතාවක් කළා.  ඒ වගේම අගමැතිට එරෙහිව විශ්වාස භංග යෝජනාවක් ඉදිරිපත් වුණාම ඊට එරෙහිව ඡන්දය පාවිච්චි කළ ලෝක ඉතිහාසයේ ප්‍රථම සහ එකම විපක්ෂ නායකත් සම්බන්දන් . දැන් විපක්ෂනායකකමත් ගැලවී ගිහිල්ලා මොනවද එතුමන්ලා කරන්නේ.”

“පසුගිය සිකුරාදා යාපනයේ පැවැති රැස්වීමක දී මාවෙයි සේනාධිරාජා මන්ත්‍රිතුමා කිව්වා අපූරු කතාවක්.  එජාප ආණ්ඩුව කැබිනට් තීන්දු ගැනීමට පෙර ඒ පිළිබඳ දෙමළ සංධානය සමග සාකච්ඡා කරන යාන්ත්‍රණයක් පිහිටුවා තිබෙනවාලු.  ඒ වගේම උතුරු පළාත් සංවර්ධනය අගමැති අතට ගත්තේ දෙමළ සංධානයේ ඉල්ලීමටලු.  උතුරු පළාත් සංර්වධන කටයුතු සිදු වන්නේ දෙමළ සංධානයේ අවශ්‍යතා පරිදිලු.  කැබිනට් තීන්දු ගන්න දෙමළ සංධානය සම්බන්ධ වෙනවා නම් උතුරු පළාත් සංර්වධන අමාත්‍යාංශය මෙහෙයවීම කරන්නේ ඒ අය නම් දෙමළ සංධානය අනිවාරයෙන්ම ආණ්ඩුවේ පාරශවකරුවෙක්.  ඒ නිසා තව දුරටත් දෙමළ සංධානයට විපක්ෂයේ වාඩි වී විපක්ෂයට වෙන් කරන විවාද කාලය කමිටු නියෝජන ලබා දෙන්න පුළුවන් කමක් නෑ.  ලංකා ඉතිහාසයේ කිසිම දේශපාලන පක්ෂයක් මේ වගේ දෙබිඩි ප්‍රතිපත්තියක් අනුගමනය කරලා නෑ.  ඒ නිසා කතානායකතුමා හමු වෙලා වහාම දෙමළ සංධානය ආණ්ඩුවේ පාර්ශවකරුවෙකු ලෙස සලකන මෙන් ඉල්ලීම් කිරීමට බලාපොරොත්තු වෙනවා.”

“කතානායකතුමා මෑතකදී ඔන්න එක තීරණයක් නම් කොන්ද කෙලින් තියාගෙන දෙමළ ජාතික සන්ධානයේ බලපෑම්වලට යටත් නොවී ගත්තා.  ඒ තමයි විපක්ෂනායකධූරය මහින්ද රාජපක්ෂ මැතිතුමාට ලබා දීමේ තීරණය. මේ තීරණයේ දී එතුමන් ස්වාධීනව කටයුතු කරනවාද නැද්ද කියන පරීක්ෂාවක් කරන්න පුළුවන්.”126 COMMENTS

  1. Subscribe to online newsletters from the major airlines. The opportunity savings you all enjoy will a lot more than replace dealing with more pieces of your email address contact information.

  2. You have made some really good points there. I checked on the net for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

  3. This unique blog is no doubt interesting and besides informative. I have discovered helluva interesting things out of this amazing blog. I ad love to go back over and over again. Thanks a lot!

  4. What as Happening i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to contribute & aid other users like its helped me. Good job.

  5. Normally I do not read article on blogs, but I would like to say that this write-up very compelled me to check out and do it! Your writing style has been surprised me. Thanks, very nice article.

  6. If you are going away to watch funny videos on the web then I suggest you to visit this web site, it contains really therefore comical not only movies but also extra information.

  7. I just want to tell you that I am just newbie to blogs and definitely enjoyed this blog site. Very likely I’m going to bookmark your blog post . You really have awesome well written articles. With thanks for sharing with us your web site.

  8. Most I can say is, I’m not sure what to express! Except needless to say, for the wonderful tips that are shared on this blog. I am able to think of a zillion fun methods to read the articles or blog posts on this site. There’s no doubt that I will eventually take a step with your tips on that matter I could not have been able to touch alone. You were so innovative to permit me to be one of those to benefit from your valuable information. Please see how considerably I appreciate it.

Comments are closed.